Kontakt:

VINARIAMS 

Pomorska 39

96-300 Żyrardów

 

Mateusz Kośmider
Biuro/Przedstawiciel Handlowy
Tel: +48 577 380 977      Tel: +48 535 412 673
info@vinariams.com

 

Izabela Kobus
Właściciel
Tel: +48 601 846 154
info@vinariams.com


Znajdziesz nas również na

Naturalne Syropy i Nektary Bio od Vinařství Špalek

NOWOŚĆ W OFERCIE VINARIAMS!

Naturalne Syropy i Nektary Bio od Vinařství Špalek

Syrop Porzeczkowy

Nektar Morelowy

SYROP Z CZARNEGO BZU

NEKTAR Z MORELI

Syrop z Czarnego Bzu od Vinařství Špalek*  został wyprodukowany w sposób tradycyjny, bez dodatków konserwujących ani chemicznych a surowiec do niego pochodzi ze zboczy Krowiej Góry, co stanowi gwarancję jakości naszego produktu.

Czarny bez to duży krzew, czasem osiągający wysokość nawet 3 metrów. Ma podłużne, z wierzchu ciemno-, a od dołu jasnozielone liście. Zakwita na biało w czerwcu, a fioletowoczarne, kuliste owoce rosną na nim od sierpnia do października. Ta roślina bardzo często wykorzystywana jest w medycynie naturalnej.

Kwiaty czarnego bzu posiadają w sobie mnóstwo flawonoidów, kwasów organicznych, polifenoli i składników mineralnych takich jak żelazo, potas, sód czy wapń. Bogate w rutynę, olejki eteryczne, glikozydy, kwas askorbinowy, garbniki. Dzięki tym wszystkim związkom zawartych w kwiatach bzu posiadają właściwości przeciwzapalne, moczopędne, działają rozkurczowo, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, zwalczają katar, suchy kaszel (leczą infekcję górnych dróg oddechowych), działa napotnie, a co za tym idzie obniża gorączkę.

Syrop z Czarnego Bzu z wodą (i kostkami lodu) jest doskonałym napojem chłodzącym, można go też zastosować jako aromatyczny dodatek do herbat lub deserów - z wyśmienitym rezultatem. Niektórzy z kwiatów lub owoców tej rośliny przyrządzają nalewki ;)

Soki i syropy zrobione z czarnego bzu można podawać zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Są bezpieczne dla kobiet w ciąży.

Nektar z Moreli od Vinařství Špalek*  został wyprodukowany w sposób tradycyjny, bez dodatków konserwujących ani chemicznych a surowiec do niego pochodzi ze zboczy Krowiej Góry, co stanowi gwarancję jakości naszego produktu.

Swój piękny słoneczny kolor morele zawdzięczają beta-karotenowi, żółtemu barwnikowi, z którego nasza wątroba produkuje witaminę A. Beta-karoten to silny przeciwutleniacz chroniący nas przed szkodliwym działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za rozwój chorób cywilizacyjnych oraz przyśpieszających proces starzenia organizmu. Nektar z moreli chroni również przed uszkodzeniami kości związanymi z procesem starzenia, między innymi zapobiegając osteoporozie.

Dzięki dużej ilości potasu regulują ciśnienie krwi i pracę nerek. Zawierają sporo żelaza, wapnia, fosforu, witaminy B, C, PP, błonnika. Poprawiają trawienie, zapobiegają anemii.

Morele są bogatym źródłem witaminy C, która sprawia, że nasza skóra jest gładka i elastyczna. Pomaga także wzmocnić włosy oraz nadać im blasku. Składniki odżywcze zawarte w nektarze z moreli wspomagają wzrost włosów i zapobiegają ich wypadaniu.

Większość kobiet w ciąży zmaga się z dokuczliwymi porannymi mdłościami. Nektar z moreli pomaga uspokoić mdłości i niestrawność. Zapewnia również dodatkowy wapń, żelazo, minerały, witaminy i antyoksydanty niezbędne dla zachowania zdrowia kobiety w ciąży.

*Spółka winiarska Vinařství Špalek jest rodzinną spółką, którą od 1970 roku prowadzi František Špalek, syn Josefa Špalka, który w 1945 roku przybył do gminy Nový Šaldorf z Morawskiej Wołoszczyzny. Prawdziwy rozwój produkcji wina nastąpił dopiero po 1989 roku, kiedy państwo nareszcie umożliwiło prowadzenie prywatnej przedsiębiorczości. Oprócz żony Marty, znaczącą pomocą rodzinnej spółki winiarskiej są także synowie Petr Ilgner oraz Marek Špalek. Obaj ukończyli studia winiarskie i mają za sobą bogate doświadczenie również z zagranicznych winnic.

Winnice Vinařství Špalek rozciągają się na zboczach słynnej Krowiej Góry w gminie Sedlešovice. Krowia Góra leży na granicy dwóch znaczących jednostek geologicznych: Masywu Czeskiego – prastarej skały macierzystej powstałej w wyniku aktywności wulkanicznej oraz Karpat tworzonych przez morskie i słodkowodne skały osadowe i lessy. To właśnie krystaliczne podłoże nadaje miejscowym owocom niezwykłego smaku.

Dzięki pieczołowitej i odpowiedzialnej pracy wspieranej miłością do natury i przyrody, powstają produkty o szczególnym charakterze.

Vinařství Špalek postępuje zgodnie z „zieloną” filozofią oraz posiada certyfikat BIO.

Wyświetl wina Vinařství Špalek w ofercie Vinariams »

 

 

 

 

 

 

 

Vinariams zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

 

Treści na Vinariams mają charakter informacji o produktach dostępnych
na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

 

Oświadczam, że mam ukończone 18 lat                         Opuść stronę