Kontakt:

VINARIAMS 

Pomorska 39

96-300 Żyrardów

 

Mateusz Kośmider
Biuro/Przedstawiciel Handlowy
Tel: +48 577 380 977      Tel: +48 535 412 673
info@vinariams.com

 

Izabela Kobus
Właściciel
Tel: +48 601 846 154
info@vinariams.com


Znajdziesz nas również na

Weingut Familie Hagn

« wróć

Rodzinna Spółka Winiarska Hagn w Mailberg to prawdziwa "firma rodzinna" o długoletniej tradycji, obecnie zarządzana przez kuzynów, Leo i Wolfgang.


hagn-weingut_leo_wolfgang_02_weingarten

Rodzina Hagnów produkuje wina w Mailberg od ponad 300 lat, a od 2006 roku kuzyni Leo Hagn Jr. i Wolfgang Hagn Jr. są odpowiedzialni za rodzinne przedsiębiorstwo.
Uprawiają około 50 hektarów winnic. Gleba doliny Mailberg jest szczególnie spokojna i pokryta piaskiem gliniastym oraz lessem. W połączeniu z wiatrochronnym i nasłonecznionym mikroklimatem, umożliwia dużą różnorodność odmian i daje wina o świeżym, pikantnym charakterze, typowym dla regionu.

 

hagn-weingut_wolfgang_leo_05

Winiarskie miasteczko Mailberg położone jest w północno-zachodniej części Weinviertel (czołowy region winiarski Austrii) u podnóża góry Buchberg, otoczone ochronnymi górskimi stokami. Winnice na zboczach doliny Caldera są chronione przed ostrymi północnymi wiatrami, a winorośl korzysta z całodziennego słońca. Najważniejszą winnicą Hagna jest Hundschupfen i jest to najbardziej znana winnica w Mailberg. Na tym piaszczystym południowym zboczu, winorośl jest szczególnie głęboko zakorzeniona, co oznacza, że winogrona, dzięki długim godzinom nasłonecznienia, mogą powoli dojrzewać i rozwijać ich specyficzne cechy.
W połączeniu z wiatrochronnym i nasłonecznionym mikroklimatem, umożliwia dużą różnorodność odmian i daje wina o świeżym, pikantnym charakterze typowym dla regionu.

 

wolfgangleo_hagn_2-1

 

Winiarskie miasteczko Mailberg położone jest w północno-zachodniej części Weinviertel (czołowy region winiarski Austrii) u podnóża góry Buchberg, otoczone ochronnymi górskimi stokami. Winnice na zboczach doliny Caldera są chronione przed ostrymi północnymi wiatrami, a winorośl korzysta z całodziennego słońca. Najważniejszą winnicą Hagna jest Hundschupfen i jest to najbardziej znana winnica w Mailberg. Na tym piaszczystym południowym zboczu, winorośl jest szczególnie głęboko zakorzeniona, co oznacza, że winogrona, w współpraca z długimi godzinami nasłonecznienia, może powoli dojrzewać i rozwijać ich specyficzne cechy.

 

 

 

 

 

 

 

Vinariams zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

 

Treści na Vinariams mają charakter informacji o produktach dostępnych
na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

 

Oświadczam, że mam ukończone 18 lat                         Opuść stronę