Kontakt:

VINARIAMS Izabela Kobus

Pomorska 39, 96-300 Żyrardów

tel: +48 601 846 154

e-mail: info@vinariams.com  

 


Znajdziesz nas również na

Spółki winiarskie

Cotes du Rhone czyli dolina Rodanu to jeden z najstarszych obszarów we Francji na którym uprawia się winorośle. Już w 600 roku p.n.e. osadnicy greccy ( Fokejczycy) zakładając Marsylię zaczęli tu produkcję wina. Tradycję tę kultywowali Rzymianie a po nich rdzenna ludność – Galowie.

W spółce NOVÉ VINAŘSTVÍ produkowane są wyłącznie wina białe i różowe, które są zamykane wyłącznie zakrętkami lub szklanymi korkami. Wyjątkiem potwierdzającym regułę jest czerwone wino Pinot Noir ze zwykłym korkiem.

Vinařství LAHOFER
Vinařství LAHOFER (www.lahofer.cz) je jedním z největších pěstitelů vinné révy v České republice. Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodařuje 430 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“ (www.mejtesvojihlavu.cz). LAHOFER se stará i o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma.

Spółka winiarska Špalek jest rodzinną spółką, którą od 1970 roku prowadzi František Špalek, syn Josefa Špalka, który w 1945 roku przybył do gminy Nový Šaldorf z Morawskiej Wołoszczyzny. Prawdziwy rozwój produkcji wina nastąpił dopiero po 1989 roku, kiedy państwo nareszcie umożliwiło prowadzenie prywatnej przedsiębiorczości. Oprócz żony Marty znaczącą pomocą rodzinnej spółki winiarskiej są także synowie Petr Ilgner oraz Marek Špalek. Obaj ukończyli studia winiarstwa i mają za sobą bogate doświadczenie w zagranicy.

L'Azienda Agricola San Felice została założona w 1974 roku przez członków rodziny Famiglia Falezza, właścicieli około 12 hektarów winnic w rejonie Valpolicella Doc, w okolicy San Felice Extra niedaleko Werony.

W ostatnich latach winiarnie kupiły nowe obszary i zasadziły winorośl w obszarze Marcellus e Mezzane w prowincji Werona.

Tradycja, innowacja, jakość, rozwój i entuzjazm to podstawowe wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie Famiglia Falezza

 

 

 

 

 

 

 

Vinariams zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

 

Treści na Vinariams mają charakter informacji o produktach dostępnych
na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

 

Oświadczam, że mam ukończone 18 lat                         Opuść stronę