Kontakt:

VINARIAMS 

Pomorska 39

96-300 Żyrardów

 

Mateusz Kośmider
Biuro/Przedstawiciel Handlowy
Tel: +48 577 380 977      Tel: +48 535 412 673
info@vinariams.com

 

Izabela Kobus
Właściciel
Tel: +48 601 846 154
info@vinariams.com


Znajdziesz nas również na

Herdade Fonte Paredes

« wróć

Herdade Fonte Paredes znajduje się w samym sercu Avis, w pobliżu centrum tej historycznej miejscowości w Alto Alentejo. Avis znajduje się około 150 km od Lizbony i należy do dzielnicy Portalegre.


Avis stał się wsią 20 lipca 1211 roku, kiedy to D. Afonso II przekazał tę ziemię D. Fernão Eanes. Ze względu na swoje strategiczne położenie i doskonałe walory przyrodnicze została wybrana jako idealne miejsce do ustanowienia wojskowego porządku S. Bento de Avis.


Przyznając ziemie braciom Évora, D. Afonso II wyraził wolę zobaczenia wybudowanego zamku i klasztoru, a co za tym idzie, zwiększenia liczby mieszkańców wsi.


To właśnie w tym otoczeniu znajduje się Herdade Fonte Paredes nieruchomość o powierzchni około 400 ha, z której 100 ha to winnice, rosnące na unikalnych glebach orograficznych o stromym nachyleniu, co jest rzadkością w regionie Alentejo.

terroir-lirac

Herdade Fonte Paredes to wina z historią....


Fortyfikacja i budowa zamku nastąpiła w 1214 roku, kiedy to D. Fernão Eanes dowodził zakonem. Pierwsza faza budowy zakończyła się w 1223 roku, kiedy to mistrzem był D. Fernão Rodrigues Monteiro. Wioska otrzymała 20 sierpnia br. drugi list z darowizną od Martina Fenandesa.

W tej pierwszej chwili terytorium nadane zakonowi Avis obejmowało duże przedłużenie między rzekami Tejo i Gwadiana. 1 stycznia 1512 roku D. Manuel wręcza wiosce nowy list z darowizną.

herdade

Nuno Rodrigues Freire de Andrade poprosił króla D. Pedro o nadanie mistrzostwa i rozkazu S. Bento de Avis nowonarodzonemu D. João, następnemu Mistrzowi i królowi. W 1635 r. D. Pedro nakazuje D. João, wówczas siedmioletniemu niemowlakowi, aby zamieszkał w Avis ze swoją matką, D. Teresą Lourenco. Otrzymali oni trzy domy w wiosce, z których jeden znajdował się przy ulicy Mouraria wraz z innymi nieruchomościami jako Pero de Fuscãs (co odpowiada obszarowi FUZCAZ) i trzecią część innej nieruchomości o nazwie Arcediago. Nazwa Mouraria jest używana do dziś, ulica ta znajdowała się w pobliżu kościoła macierzystego, miejsca kultu gminy i ratusza.

Wiązało się to z przeszłością i pozwoliło zbudować obiecujący region. Wykorzystując nowoczesne techniki uprawy winorośli sprzymierzamy know-how z tradycją, łącząc istniejące w regionie odmiany winorośli z innymi z kilku regionów świata, znanymi ze swoich wspaniałych win.

família_cerejo

Sojusz nowości i tradycji łączą się w idealną harmonię, tworząc wyśmienite winogrona, tworząc niepowtarzalne, złożone wina, intensywny granatowo-czerwony kolor z eleganckim i intensywnym "bukietem".

Przestrzeganie zasad ochrony środowiska pozwala nam zachować i poprawić jakość winogron, starannie produkowanych w zintegrowanym systemie produkcji.

Połączenie starożytnych technik z zaawansowaną technologią, dostępnych w naszej piwnicy winiarni, daje narzędzia do tworzenia win o różnych profilach do różnych konsumentów i rynków na poziomie krajowym i międzynarodowym.
Decyzja o zainwestowaniu w tym regionie opiera się na wierze społeczności i potencjału ziemi, a nasza zdolność do ciężkiej pracy i odwagi w produkcji win sprawia, że wszyscy jesteśmy dumni z Alentejo.

Wyświetl wina HERDADE FONTE PAREDES w ofercie Vinariams »

 

 

 

 

 

 

 

Vinariams zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

 

Treści na Vinariams mają charakter informacji o produktach dostępnych
na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

 

Oświadczam, że mam ukończone 18 lat                         Opuść stronę